Follow my blog with Bloglovin

UWAGA

Ten blog uległ połączeniu z blogiem o prezentach i nie jest aktualizowany. Wszystkie moje wpisy znajdziesz teraz na: www.prezentujeprezenty.pl

Thursday, 30 October 2014

Blog Forum Gdańsk 2014 - nie byłam, ale się wypowiem

Ale zanim się wypowiem mam do Ciebie prośbę. Niezależnie od tego czy jesteś blogerem czy nie, niezależnie od tego czy wiesz czym jest Blog Forum Gdańsk, i niezależnie od tego jak często zaglądasz na tego bloga, poświęć mi proszę 3 minuty - przeczytaj ostatni akapit tego wpisu, a następnie napisz w komentarzu 3 słowa. That’s all I’m asking for.

Za rok ja też tam będę! (Zdjęcie skopiowane od Hani/Haart)
Jak wiele z Was wie z innych moich wpisów, kiedy ponad trzy lata temu zaczynałam pisać bloga o prezentach nie miałam zielonego pojęcia o polskiej blogesferze. Zanim sama zaczęłam pisać czytałam może 4-5 blogów i były to głównie blogi znajomych lub znajomych znajomych. Dlatego bardzo długo, nawet już jako blogerka, nie miałam pojęcia o tym, że ludzie piszący blogi nie tylko je piszą, ale też spotykają się i stają się swoimi prawdziwymi znajomymi. 

Dlatego wstyd się przyznać, ale do ubiegłego roku nie wiedziałam, że jest coś takiego jak Blog Forum Gdańsk! Dopiero rok temu, kiedy widziałam na Facebooku mnóstwo różnych relacji z tego wydarzenia zorientowałam się, że to jest coś, w czym chciałabym uczestniczyć. Obiecałam sobie zatem, że będę tam w tym roku. Wstyd się przyznać, że słowa nie dotrzymałam, choć nie całkiem z własnej winy. Blog Forum Gdańsk jest tak popularnym wydarzeniem, a jednocześnie tak kameralnym, że nie dla wszystkich wystarcza miejsca i w tym roku go dla mnie zabrakło. 

Mam nadzieję, że za rok będzie inaczej, bo i z tych oficjalnych blogowych relacji i z prywatnych dyskusji z osobami, które miały to szczęście znaleźć się w Teatrze Szekspirowskim w miniony weekend, wiem, że było to wydarzenie, którego nikt nie chciałby przegapić. Owszem, Jakub z Oczekując i Paweł aka Zombi Samurai mają kilka pomysłów racjonalizatorskich na usprawnienie i uatrakcyjnienie formuły Blog Forum Gdańsk, ale nie słyszałam o nikim, kto czas spędzony w Gdańsku uznałby za stracony. Wręcz przeciwnie - znani mi ludzie, w tym cudowna Hania aka Haart, twierdzą, że dostali kopa motywacyjnego na najbliższe pół roku.

Ten motywacyjny kopniak tudzież zastrzyk nowych inspiracji dotknął też na szczęście nieobecnych w Teatrze Szekspirowskim, a to za sprawą zarówno live stream wystąpień, jak jakości późniejszych relacji z tego wydarzenia. Jednym z pierwszych podsumowań Blog Forum Gdańsk 2014 jakie przeczytałam i jednym z tych, które najmocniej zapadły mi w pamięci były 3 najciekawsze prelekcje na BFG według Segritty. A zwłaszcza ta pierwsza z nich - o tym, że niezależnie od tego o czym chcemy pisać liczy się to, abyśmy mieli swój rozpoznawalny styl, nie tyle pisania, co ogólnie styl. I przyznam się Wam, że ja mam straszliwy problem z określeniem swojego stylu i to nie od dziś. Dlatego, wzorem Moaa, która zrobiłam podobną akcję na Facebooku, poproszę Was o pomoc.

Jeśli nie czytacie tego wpisu przez przypadek, lecz mieliście już ze mną jakikolwiek inny kontakt (przez bloga o prezentach, Facebooka, Instagrama lub na żywo) to proszę poświęćcie mi 3 minuty swojego czasu i zastanówcie się jakie 3 słowa najlepiej określają mnie i mój styl, a następnie napiszcie te słowa w komentarzach. I wierzcie mi, że tu nie ma dobrych ani złych odpowiedz; będę Wam ogromnie wdzięczna za każdą, absolutnie każdą odpowiedź.

13 comments:

 1. RZETELNA, SOLIDNA, DOGŁĘBNA
  :-)

  ReplyDelete
 2. Kochana,

  nie Ty jedna spędziłaś dwa dni przy kompie oglądając relację LIVE ;) I pewnie za rok grono obecnych znacznie się powiększy - nie wiem, czy słyszałaś, ale jest projekt, by BFG zorganizować na Stadionie Narodowym! (żart ;))
  A odpowiadając na Twoje pytania to nasuwają mi się takie określenia, jak: dokładna, innowacyjna, otwarta. Pomogłam? :D

  Buziaki dla Oleńki i do miłego zobaczenia!

  ReplyDelete
 3. Piszesz bardzo dokładnie analizując temat (to mi się podoba). Jedyne do czego mam uwagę to zbyt długie i rozbudowane zdania.

  ReplyDelete
 4. Ciekawe tematy, poprawna i ładna polszczyzna (z przyjemnością czytam każdy wpis:)), rzetelne i dogłębne podejście do tematu:)

  Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 5. odpowiedzialna, otwarta, profesjonalistka

  ReplyDelete
 6. Asia, Twoje dwa blogi, to jednak dwa różne blogi :-)))

  dla mnie łączy je

  pozytywne nastawienie, entuzjazm, (świetny) styl pisania :-)

  ReplyDelete
 7. Asiu, dziękuję za ciepłe słowa. Wiesz, że o Tobie myślałam, bo napisałam o tym we wszystkich serwisach (dzisiaj podał to info Kuźniar - załatwiłam!) ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kuźniar podał to info, a ja to przegapiłam, bo nie oglądam tv?! Co za wstyd!!
   P.S. Na inne komentarze nie odpowiadam, bo nie chcę nic sugerować tym co może jeszcze napiszą swoje 3 słowa, ale za wszystkie bardzo dziękuję!

   Delete
 8. Inteligencja, mega optymizm (wiem co mówię, bo rozmawiając z Tobą w realu aż podskakuję z nadmiaru endorfin), zaangażowanie.

  PS. Świetny pomysł z 3 słowami!

  ReplyDelete
 9. Ja też za rok tam będę, a odpowiedzi czytelników zainspirowały mnie do stworzenia nowego projektu!

  * Zdeterminowana, pogodna, życzliwa *

  ReplyDelete
 10. Jak dla mnie to solidność/ rzetelność, entuzjazm (szczególnie na prezentowym blogu), życzliwość.

  ReplyDelete
 11. Pogodna, życzliwa i profesjonalna!

  ReplyDelete

AddThis